PRODUKTY

Společnost navazuje na tradiční výrobu kotlů a souvisejícího zařízení kotelen.

Kotle
Příslušenství
Zařízení na úpravu vody

VÝROBNÍ MOŽNOSTI

Výrobně-technologické možnosti jsou založeny na řadě mezinárodních certifikací a špičkovém vybavení závodu v Kolíně. 


Technické specifikace
Certifikáty

REFERENCE

Vybrané zakázky do roku 2014 byly realizovány jak v České republice, tak v řadě zahraničních trzích. 

Galerie
Klíčové trhy

NOVINKA
PAVEL MATOUŠEK JE NOVÝM GENERÁLNÍM ŘEDITELEM SPOLEČNOSTI DUKLA STROJÍRNY

 

Kolín (8. června) –  Společnost DUKLA STROJÍRNY, významný tradiční český výrobce kotlů, kotelen a spaloven městských odpadů a dalších zařízení patřící do přední průmyslové skupiny SAFICHEM GROUP, oznamuje, že na místo generálního ředitele jmenovala Pavla Matouška (46). Pavel Matoušek bude odpovědný za vytváření a naplnění dlouhodobé strategie společnosti, a v jeho kompetenci bude také řízení, kontrola a koordinace vrcholového managementu.

Pavel Matoušek má více než dvacetiletou praxi v řídicích funkcích ve strojírenských, investičních, ale také poradenských společnostech.

Svoji kariéru odstartoval v polovině 90. let ve společnosti KORADO nejprve jako vedoucí výroby a následně jako projektový manažer při budování nového závodu v České republice. Později byl z pozice manažera fúzí a akvizic jmenován do pozice vedoucího firemního financování a controllingu, včetně kontroly dceřiných společností v ČR, Německu, Rakousku, Polsku, Bulharsku a Rusku. Téměř dva roky pracoval jako ředitel projektu v M.L.Moran, investiční skupině v oblasti private equity. Od října 2004 do srpna 2007 zastával funkci generálního ředitele ve společnosti MOTOCO, dceřiné společnosti Tecumseh Products Company, v níž byl zodpovědný za obměnu vrcholového managementu, zvýšení kvality a objemu výroby, výzkum a vývoj. V USA se v týmu manažerské společnosti Alixpartners podílel na restrukturalizaci mateřské společnosti. Od srpna 2011 byl Pavel Matoušek téměř dva roky generálním ředitelem v proexportně orientované společnosti ELFE, jež se specializuje na výrobu zařízení pro offshore těžbu ropy, a věnoval se zejména vytvoření mezinárodní strategie společnosti, navázání nových obchodních vztahů, zvýšení finanční výkonnosti a přípravě společnosti na akvizici.  

Pavel Matoušek vystudoval Podnikohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze a Elektrotechnickou fakultu Českého vysokého učení technického. Dále získal titul MBA na Prague International Business School. Hovoří anglicky, německy a rusky. Ve volném čase se rád věnuje sportu, zejména cyklistice, lyžování a golfu.

###

DUKLA STROJÍRNY jsou významným tradičním výrobcem kotlů, kotelen, spaloven městských odpadů a dalších zařízení. Společnost poskytuje služby v oblastech výroby dle vlastního know-how i dle dokumentace zákazníka, projekce, konstrukce, montáží, servisu, provozu energetických zařízení, technické asistence včetně inspekce a revize a provozuje také svářečskou školu. Aktuálně ve společnosti sídlící v Kolíně pracuje přibližně 160 zaměstnanců. Společnost patří do významné průmyslové skupiny SAFICHEM GROUP.  

SAFICHEM GROUP je přední průmyslová skupina vlastněná společností SAFICHEM GROUP AG se sídlem ve Švýcarsku. Mezi členy SAFICHEM GROUP patří Chemoprojekt, a.s., CHEMOPROJECT NITROGEN a.s, Technoexport, a.s., VUAB Pharma, a.s., PACOVSKÉ STROJÍRNY, a.s., ZVU STROJÍRNY, a.s., DUKLA STROJÍRNY, s.r.o.  Výše uvedené společnosti působí v oblasti chemického, petrochemického, farmaceutického, energetického a potravinářského průmyslu. SAFICHEM GROUP vyvíjí prostřednictvím svých členů obchodní aktivity na všech kontinentech. 

Pro více informací kontaktujte prosím:
Tereza Procházková, tereza.prochazkova@bestcg.com, 602 250 487

Barbora Dlabáčková, barbora.dlabackova@bestcg.com, 602 161 138